O nas

mile friendly skincare - kosmetyki przyjazne dla Twojej skóry

Marka mile powstała z pasji do kosmetyków naturalnych.
Jednak często nam w tych naturalnych produktach pielęgnacyjnych brakowało, lub były po prostu przeładowane nadmiarem ekstraktów czy innych surowców.
Testowaliśmy wiele surowców naturalnych, z każdej wycieczki przywoziliśmy do domu kolejne ciekawe, naturalne składniki. Tworzyliśmy kosmetyki w domu. Dla siebie i dla przyjaciół. To jest po prostu nasze życie i pasja.

W końcu nadszedł ten czas. Podjęliśmy w końcu poważną decyzję.
We współpracy z doświadczonym laboratorium postanowiliśmy stworzyć kosmetyki, których bazą są naturalne surowce, ale ich działanie wzmacniają i uzupełniają syntetyczne, sprawdzone substancje aktywne w najlepiej przyswajalnych formułach. Nie chcieliśmy stworzyć po prostu kolejnej marki kosmetyków wypełnionych po brzegi olejami i ekstraktami z przypadku. Każdy składnik jest w kosmetyku po coś i powinno być tych składników aktywnych tyle ile trzeba, tak żeby zapewnić odpowiedni rezultat, przy jednoczesnej delikatności.
Nasza skóra nie potrzebuje dużo, więcej, tym bardziej, że stosujemy wiele rodzajów produktów do pielęgnacji twarzy. Przestańmy ją tak atakować nadmiarem substancji aktywnych, ekstraktów, olejów czy olejków eterycznych. Dajmy jej to, o co prosi. Wsłuchajmy się w nią, obserwujmy.
Potraktujmy ją delikatnie, a ona nam się za to odwdzięczy.

Tak więc mile friendly skincare to marka kosmetyków przyjaznych dla skóry. Jest to mieszanka starannie dobranych surowców naturalnych i syntetycznych, ale bez substancji kontrowersyjnych, które mogłyby zaburzyć odpowiednie funkcjonowanie skóry. Każdy składnik w naszych kosmetykach jest użyty w perfekcyjnie dobranym stężeniu. Tak, żeby działał zgodnie ze swoimi właściwościami, dobrze łączył się z pozostałymi surowcami, ale co ważne nie podrażniał nawet wrażliwej cery! Nie sztuką jest napakować kosmetyk substancjami aktywnymi w wysokich stężeniach! Żeby kosmetyk służył naszej skórze cała formulacja musi być perfekcyjnie ułożona, na czym doskonale znają się nasze doświadczone i niezastąpione Panie z laboratorium.
To właśnie zapewnia zrównoważoną i skuteczną pielęgnację.

Mniej znaczy więcej, szczególnie w przypadku cer wymagających, problematycznych.
Receptury naszych kosmetyków są tworzone tak, aby były delikatne dla skóry i jej mikrobiomu.

Nasze motto to minimalizm, jakość i skuteczność. Skład każdego produktu jest przemyślany, sprawdzony i zawiera jedynie takie składniki, które mają spełniać jego określone funkcje. Stężenia również dobierane są tak, żeby kosmetyk działał z wysoką skutecznością, nie powodując przy tym podrażnienia skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl